Stránka 1 z 1

GeoTest - spuštění

PříspěvekNapsal: ned 20. říj 2013 20:35:26
od ejiraskovaejiraskova
Po loňských velmi dobrých zkušenostech jsem zaregistrovala letos novou třídu. Zatímco vloni všichni žáci ve věku 13 let pracovali doma s Geotestem, letošní 16-letí mají problém vůbec se spuštěním Geotestu. Přihlásí se všichni, ale asi 10 studentů prohlašuje, že jim úlohy nefungují, případně nejde odeslat hotové řešení. Je mi jasné, že si musí instalovat Javu, možná mají blokováno otevírání nových oken. Nemáte prosím nějakou univerzální radu k instalaci Javy a k nastavení ochrany systému, aby toto nekolidovalo s GeoTestem? Nevím, jak dalece jde o neochotu a nechuť ze strany studentů, nejjednodušší je říct, že to nejde, a čekat. Už to ale trvá příliš dlouho a ráda bych konečně začala GeoTest používat, hlavně k řešení úkolů doma.
Děkuji za případné rady.

Re: GeoTest - spuštění

PříspěvekNapsal: úte 22. říj 2013 14:56:36
od sarkag
Zdá se, že vše potřebné jste sama napsala; bohužel, prohlížeče jsou vůči Javě o něco "nedůtklivější".
Budeme se snažit o HTML5 variantu (ta se obejde bez Javy), zatím ale potřebujeme pár drobností, na které dlouho čekáme a které ještě nejsou v GeoGebře hotové,... a možná pak narazíme na teď netušené těžkosti, takže zatím radši nic neslibujeme.
Zatím, zdá se, že funguje:
Nová (aktualizovaná) verse Javy + aktualizovaný prohlížeč + povolený plug-in v html prohlížeči (a pak, při pokusu načíst applet, uživatel ještě "odklikává" v okně, že chce applet opravdu spustit).
Podivné je to s tím neodesláním odpovědi (po načtení úlohy už by vše fungovat mělo) - není v prohlížeči zakázaný JavaScript?