GeoTest - spuštění

Diskuse o požívání GeoTestu

Moderátor: tom

GeoTest - spuštění

Příspěvekod ejiraskovaejiraskova » ned 20. říj 2013 20:35:26

Po loňských velmi dobrých zkušenostech jsem zaregistrovala letos novou třídu. Zatímco vloni všichni žáci ve věku 13 let pracovali doma s Geotestem, letošní 16-letí mají problém vůbec se spuštěním Geotestu. Přihlásí se všichni, ale asi 10 studentů prohlašuje, že jim úlohy nefungují, případně nejde odeslat hotové řešení. Je mi jasné, že si musí instalovat Javu, možná mají blokováno otevírání nových oken. Nemáte prosím nějakou univerzální radu k instalaci Javy a k nastavení ochrany systému, aby toto nekolidovalo s GeoTestem? Nevím, jak dalece jde o neochotu a nechuť ze strany studentů, nejjednodušší je říct, že to nejde, a čekat. Už to ale trvá příliš dlouho a ráda bych konečně začala GeoTest používat, hlavně k řešení úkolů doma.
Děkuji za případné rady.
ejiraskovaejiraskova
 
Příspěvky: 1
Registrován: ned 20. říj 2013 10:14:15

Re: GeoTest - spuštění

Příspěvekod sarkag » úte 22. říj 2013 14:56:36

Zdá se, že vše potřebné jste sama napsala; bohužel, prohlížeče jsou vůči Javě o něco "nedůtklivější".
Budeme se snažit o HTML5 variantu (ta se obejde bez Javy), zatím ale potřebujeme pár drobností, na které dlouho čekáme a které ještě nejsou v GeoGebře hotové,... a možná pak narazíme na teď netušené těžkosti, takže zatím radši nic neslibujeme.
Zatím, zdá se, že funguje:
Nová (aktualizovaná) verse Javy + aktualizovaný prohlížeč + povolený plug-in v html prohlížeči (a pak, při pokusu načíst applet, uživatel ještě "odklikává" v okně, že chce applet opravdu spustit).
Podivné je to s tím neodesláním odpovědi (po načtení úlohy už by vše fungovat mělo) - není v prohlížeči zakázaný JavaScript?
sarkag
 
Příspěvky: 3
Registrován: úte 02. říj 2012 21:31:49


Zpět na GeoTest - pro učitele

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 1 návštěvník

cron